שלום, אורח


 
31/07/2017

למרות כל היתרונות שאינטרנט מספק לנו, עדיין מדובר בסביבה שאינה לגמרי בטוחה. לצערנו הרב, גם היום רמאים ומתחזים שונים מנצלים את מעטה האנונימיות של האינטרנט ואת התמימות של האנשים המשתמשים באתרי הכרויות כדי לנסות ולהוציא מהם כספים או הטבות במרמה. תופעה זו נקראת גם "סקאמרים" והם מוכרים לנו ממקרי עוקץ כמו העוקץ הניגרי שמתרחש בדרך כלל בדואר האלקטרוני, אך לצערנו הם נמצאים בכל מקום, גם באתרי הכרויות.

 

הדרך היחידה להישמר מפני סקאמרים ולהימנע ממקרי עוקץ לא נעימים היא להיות מודעים ככל האפשר לתופעה, ולהתנהל בזהירות בכל המרחב האינטרנטי, גם באתרי הכרויות, בהם אנו נוטים לעיתים לחשוף או לחלוק פרטים אינטימיים עם בני זוג פוטנציאליים. אנו מצרפים כאן כמה טיפים שיעזרו לכם לזהות סקאמרים כאלו והנחיות לגבי מה יש לעשות במקרה שנתקלתם באחד כזה בריצ'דייט.

 

הודעות באנגלית או בעברית קלוקלת - אם השוגר בייבי שאתה מתכתב איתה באתר שולחת לך הודעות באנגלית בלבד, בלי סיבה טובה, או אם ההודעות שמגיעות ממנה נשמעות כמו משהו שעבר תרגום בגוגל טרנסלייט - ככל הנראה מדובר בסקאמר ולא בשוגר בייבי לוהטת.

אם יש לו תמונה של דוגמן קטלוגים או אם התמונה שלה פשוט מושלמת מדי - סביר להניח שזו לא תמונה של אדם אמיתי. חיפוש מהיר בגוגל יעזור לכם למצוא את המקור שלה.

 

יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי - אם שוגר דדי מציע לך בצ'אט באתר סכום גדול של כסף עוד לפני שנפגשתם בכלל - זה לא סימן טוב. אם השוגר בייבי שלך מבקשת שתפקיד לה כסף בחשבון או שהיא תשלח לך צ'ק ואתה תעביר לה חלק מהסכום בחזרה בהעברה בנקאית - מדובר בתרמית נפוצה למדי, שבסופה לא תראה שקל מהכסף המובטח, והכסף ששלחת לה- הלך.

 

בכלל - אף פעם אל תשלחו כסף - צ'ק, מזומן או העברה בנקאית, למישהו שבחיים לא פגשתם מחוץ לאתר. שמרו על המידע הפיננסי שלכם חסוי ולעולם אל תמסרו למישהו בצ'אט באתר את מספר כרטיס האשראי שלכם, פרטי חשבון בנק או מספר תעודת זהות.

 

דווחו לנו על כרטיסים חשודים - אתר ריצ'דייט מציע לגולשיו מנגנון המאפשר דיווח על כרטיסים חשודים. אם נתקלתם בפרופיל של משתמש או משתמשת שלדעתכם הוא זיוף או ניסיון לביצוע תרמית פיננסית - כל מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לכרטיס המשתמש וללחוץ על כפתור 'דווח על כרטיס לא תקין'. ההודעה תישלח באופן מיידי להנהלת האתר והכרטיס יעבור בדיקה על ידי צוות האתר. וכדי להסיר חששות - משתמשים לא יודעים אם דיווחו עליהם או מי דיווח עליהם, הדיווח נשאר חסוי.

 

באתר הרגיל הכפתור נראה כך:

 

ובגרסת המובייל:

 


  

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]