שלום, אורח


 
27/07/2015

אני זוכר שבשנות השמונים, כשגדלתי בצפון הרחוק, בדיוק התחילו לחבר את הכבלים בכל הארץ, ונורא אהבתי לצפות בסדרה friends (כמו הרבה אנשים), שבלי לשים לב הכתיבה לי, איך אהבה, זוגיות והכרויות צריכות להראות.שמתם לב שבסדרות מהסוג הזה, כמעט ואין ריבים קשים. אין פרידות 'רעות'. תמיד יש happy end. נו בטח, הוליווד...תמיד בשניה האחרונה, המטוס נעצר, ורוס מספיק לנשק את רייצ'ל.

 

אתם בטח מבינים לאן אני חותר...

 

במציאות זוגיות נראית אחרת, הכרויות קוראות באופן שונה, הסוף לא תמיד טוב, והכי חשוב: התחושות שונות לחלוטין.המציאות של היום שונה בתכלית, מהמציאות של הסדרות שעליהן גדלנו.קודם כל, נתחיל בשלב ההכרויות.אומרים שהיום כבר קרוב לחצי מהזוגות בארצות הברית, הכירו באתר הכרויות.אגב, רובם כבר עברו לאתרי הכרויות בחינם.

 

המציאות שונה מהמציאות של הסיטקומים הללו, כי המטרה של התסריטאי היא לגרום לך להנות ולעבור חווית צפייה טובה. המטרה שלו היא לרגש אותך, ולא להציג לך מהי זוגיות.גם אין אף קורס בבית ספר שמציג לך איך הכרויות צריכות לקרות, איך להתנהל בזוגיות...כל מי שעבר מערכת יחסים, מכיר את התחושה הקשה יחסית בשעת ריב.למה אני יכול להתאהב כמעט בכל אחת? אפילו באתרי הכרויות בחינם

 

לפני הכל - האם ניתן ליצור זוגיות חזקה וטובה דרך אתר הכרויות בחינם - לחלוטין כן.בשביל להבין למה, צריך קודם להבין מהי אהבה, ומהי התאהבות (לדעתי כמובן).


אהבה בשבילי היא צירוף של רגשות חיוביים שאתה מרגיש כלפי מישהו, והיא נובעת מאוסף של חוויות חיוביות שחווית, משיכה פיזית, תלות וזמן.זו הגדרה מאוד חזקה, שלא פשוט לעכל אותה או לקבל אותה.

 

סדרות כמו 'חברים' גרמו לי פעם לחשוב שיש דבר כזה שנקרא אהבה ממבט ראשון, וכשהאהבה הזו קוראת הכל הולך חלק, והכל מושלם.במציאות זה לא ככה.התאהבות כן קורית, אבל היא מורכבת בעיקר (בהתחלה לפחות) ממשיכה פיזית וכיף.

 

שיפוט בשלב ההכרויות

 

לאחר שלב ההכרויות הראשוני, כולנו שופטים את הבן זוג, ומחליטים האם הוא מתאים לי או לא.השיפוט הזה, הוא מה שגורם לנו לחשוב שמי שמתאים לנו הוא X, הוא גם Y, והוא חייב להיות Z.האמת היא (לדעתי כמובן) שכל אחד יכול להתאהבה בכל אחת.בהינתן תנאים בסיסיים מתאימים (כמו תרבות דומה, גיל וכדומה), זה אפשרי.אפילו אם ההכרויות בחינם, אפילו אם יש הפרשי מעמדות, הון, שוני ועוד...

 

 

מה שצריך להבין הוא, שמה שמונע בן אדם X מלהתאהב באדם Y הוא מחסומים שאנחנו יוצרים.אם אני אאפשר לעצמי לחוות חוויות חיוביות עם מישהי, ולהיפתח איתה, לשכב איתה זה יקרה עם הזמן.אני אוכל להימשך אליה (הרי משיכה בין בני זוג בסופו של דבר היא משיכה בראש ולא פיזית), אני אוכל להתרגל אליה, ולהתגעגע אליה.

 

בהצלחה לכולם במציאת זוגיות טובה! 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]