שלום, אורח


 
13/05/2015

בתוך עולם ההכרויות הסבוך ישנם הרבה חוקים בלתי כתובים שהתקבעו עם השנים ועוברים מפה לאוזן. כך למשל נקבעו קלישאות כמו שהגבר תמיד צריך לשלם בפגישה הראשונה, או שאישה צריכה לשחק אותה קשה להשגה כדי למצוא חן בעיני הגבר וכו'.

אבל השנים עברו, הזמנים התשנו ויש הרבה חוקים שכבר ממש אינם רלוונטיים לימינו והגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים על הכרויות בכלל ועל פגישות ראשונות בפרט.

לפני שתצאו לפגישה ראשונה, זכרו שהעולם היום שונה. מרכזיותם של אתרי ההכרויות שינתה את התמונה והיום רוב האנשים נפגשים בפעם הראשונה אחרי שכבר הכירו קצת אחד את השני ושוחחו בצ'אט, במייל או בטלפון וניתן להגיע לפגישות יותר מוכנים מבעבר.

 

בחירות נכונות לפגישות ראשונות

 

-בחירת המיקום- רוב האנשים נוהגים לקבוע את הפגישה הראשונה בבית קפה או מסעדה. מרוב שזה הפך לשגרתי, לפעמים זה אפילו קצת משעמם. מחקרים מוכיחים שיש יותר סיכוי להתאהב כאשר נמצאים בסיטואציות בלתי שגרתיות, לכן ניתן לחשוב על רעיונות מיוחדים יותר לפגישות ראשונות- פיקניק בטבע, טיול בשדרה ואפילו מפגש בקולנוע לצפיה בסרט ולאחר מכן מפגש לשיחה. ככל שתפתיעו יותר ותופתעו יותר, יש סיכוי שהדייט הבלתי שגרתי יהפוך למיוחד ומוצלח.

 

-בחירת נושאי השיחה- עוד אחת מהקלישאות המורות היא שצריך להגיע מוכנים לדייט. מוכנים עם שאלות, מוכנים עם תשובות. הראיון הדו-צדדי הזה יכול להתאים, אבל יכול גם לשעמם ולתסכל חלק מהאנשים. אפשר פשוט לנסות לזרום ולתת לשיחה ולאינטראקציה לעשות את שלהן. מבלי להכין רשימת נושאים לדיון, מבלי להפגיז בשאלות ובלי להיות נבוכים מהצורך לספק תשובות.

 

-בחירת ההתנהלות לפני ואחרי הדייט- על אף כל החוקים הבלתי כתובים, רוב האנשים פשוט מעדיפים יושר וכנות. מרבית האנשים מעידים שכשאר משחקים איתם משחקים הם נרתעים ומתרחקים. לכן, אם נוצר קשר דרך אתר הכרויות או בדרך אחרת ויש רצון להיפגש ולנסות להתקדם- פשוט קבעו פגישה. אל תמרחו את הזמן ואל תשחקו במשחקי חיזור ואגו עוד לפני שבכלל יש זוגיות. שדרו פתיחות, אמינות ורצון טוב, זה יעזור לשני הצדדים. הדבר נכון כמובן גם לאחר הפגישה הראשונה. אם היה עניין, אם הייתה כימיה, צרו קשר למחרת, ספרו שנהניתם ונסו לקדם את המפגש הבא, מבלי להתחשב בחלוקת תפקידים מגדרית, מבלי למשוך סתם את הזמן. מי שמחפש קשר אמיתי ובריא לא מעוניין בכל המשחקים הללו ואין טעם סתם לעכב. כמובן, באותה מידה יכול להיות שהדייט הראשון לא מצא חן בעיניכם- גם אז חשוב להיות כנים וישרים. עדיף לומר מיד במקום להתחמק ולהשלות את הצד השני. 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]