שלום, אורח


 
14/09/2014

כל עולם ההכרויות עבר שינויים מרחיקי לכת מאז הפך האינטרנט לבמה המרכזית בתחום. אם בעבר אתרי הכרויות היו תופעה שולית ונדיר היה למצוא זוגות שהכירו דרכם, היום כבר רוב הרווקים והרווקות רשומים לפחות לאתר הכרויות אחד, אם לא יותר וחתונה של זוג שהכיר באינטרנט היא כבר לא מחזה נדיר.

נהוג לדבר על היתרונות של אתרי הכרויות וכיצד הם מקלים על אנשים להכיר, להתחבר, לתקשר. אך פחות נהוג לדבר על כך שהם תורמים גם לצדדים הפחות נעימים של הכרויות, כמו במקרה של דחיה.

כל אדם שחיזוריו נהדפים תמיד נפגע ומרגיש לא בנוח. זה נכון גם לגבי תקשורת ישירה וגם לגבי תקשורת וירטואלית. אך ניתן לומר שדחיה שמתבצעת באתר הכרויות היא באופן כללי פוגעת פחות.

 

מה יש באתר הכרויות שמקל על הדחיה

 

המאפיינים היחודיים של אתרי הכרויות הם אלה שהופכים את הפגיעה לרכה יותר. האנונימיות היחסית שנשמרת ברשת היא הגורם המוביל לכך שחיה כזו היא פחות קשה. למרות שאנשים מסוגלים להגיע לתקשורת אינטימית וקרובה גם דרך אתר הכרויות, חשוב לזכור שכל עוד הם לא נפגשים בפועל, עדין מדובר בהכרות וירטואלית.יש משהו בריחוק הזה ששומר את עוצמת הרגשות ברמה נמוכה-בינונית ולא מוביל למשבר ברגע שיש דחיה.

סיבה נוספת לכך שהדחיה באתרי הכרויות היא קלה יותר, היא שזו תופעה מאוד נפוצה, הרבה יותר מאשר בתקשורת פנים אל פנים. כאשר משתמשים בשירותים של אתר הכרויות, מראש פונים להרבה יותר אנשים- זה כל העניים באתרים אלו. בכל אתר הכרויות יש מאגר גדול של גולשים שמחפשים קשר זוגי כזה או אחר וכל אד מבצע חיפוש לפי החתכים החשובים לו. בתוצאות החיפוש אמורים להופיע פרופילים שעברו את הסינון הראשוני והם בעלי סיכויי התאמה גבוהים. לכן, כל אחד שמחפש הכרויות ברשת מוצא את עצמו פונה ועונה למספר אנשים ולא מתקשר רק עם אדם אחד. עובדה זו הופכת את הדחיה ברשת לפעולה די שגרתית ולכן גם פחות פוגענית. כאשר מבינים שזה פשוט חלק מהתהליך, אז הפגיעה פחות קשה. גם העובדה שכל מי שמחפש הכרויות ברשת מוצא את עצמו גם נדחה על ידי אנשים, אך גם דוחה בעצמו אחרים, מקלה על תהליך הקבלה של הדחיה.

גורם נוסף שמשפיע הוא העובדה שפעמים רבות הדחיה נעשית מיד לאחר הפניה הראשונית, מה שאומר שיש לכך סיבה שהיא כנראה לא מאוד עמוקה- מראה חיצוני שלא מתאים, אזור מגורים מרוחק מדי, סוג עיסוק לא רלוונטי ועוד. כאשר דוחים פניה ראשונית, אין ספק שזה לא בגלל אופיו של האדם ולכן ההשפעה של דחיה כזו על הביטחון העצמי שלו אינה משמעותית. 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]