שלום, אורח


 
17/08/2014

העולם הטכנולוגי של ימינו כבר מזמן הפך לתחליף וירטואלי של העולם האמיתי של פעם. חלק גדול מתחומי החיים שלנו עבר להתנהל בזירה הוירטואלית והיא הפכה לזירה הממשית של ימינו- אם בתחום הצרכנות, אם בתחום הלימודים ואם בתחום ההכרויות- האינטרנט הוא המקום המרכזי היום של חלק גדול מפעילותינו.
תחום ההכרויות השתנה ללא הכר בשנים האחרונות, כאשר חלק גדול מהאנשים שמחפשים זוגיות בוחרים לעשות זאת היום דרך אתר הכרויות.היתרונות הרבים של הזמינות התמידית, ההיצע הגדול והשמירה על אנונימיות יחסית, גורמת ליותר ויותר אנשים לבחור באתר הכרויות כאופציה המועדפת עליהם. כאשר מכירים דרך אתר הכרויות, לוקח זמן עד שעוברים לשלב הפגישה בפועל. בדרך כלל קודמים לכך שיחות באמצעות כלי התקשורת באתר עצמו (צ'אט והודעות פנימיות) ותקשורת טלפונית ראשונית. לכן, למרות ההכרות המוקדמת, הפגישה הראשונה היא עדיין סוג של בליינדייט.

הכרויות מסתוריות או ידועות מראש

אחת התופעות שהתפתחו בעקבות צמיחתם של אתרי ההכרויות היא החיפוש של מידע אודות משתמשים מהאתר במנועי החיפוש וברשתות החברתיות. הזמינות והשפע של המידע בעידן הדיגיטלי יכולים לספק כמעט כל סקרנות. אין ספק שכאשר מכירים מישהו דרך אתר הכרויות, מסקרן מאוד לבדוק ולגלות עליו עוד מידע ופרטים, מעבר למה שהוא מוסר באתר.
כל חיפוש פשוט לפי שם בגוגל מניב לא מעט תוצאות וכניסה לעמוד האישי ברשתות החברתיות המובילות בכלל יכולה לספק מידע אישי ומפורט אודות האדם שהכרנו. אך נשאלת השאלה האם כדאי לעשות את זה.אמנם הסקרנות היא יצר שקשה להתנגד לו, במיוחד כאשר כל כך קל לספק אותה, אך כאשר אנחנו מכירים דרך אתר הכרויות עלינו לחשוב פעמיים לפני שנתחיל לערוך מחקר אינטרנטי אודות מי שיצרנו איתו קשר.
קודם כל, חשוב לזכור שהמידע האישי אותו ניתן להשיג באינטרנט מוטל בספק מבחינת אמינותו. כולם כבר יודעים היום שלא כל מה שכתוב נכון ואפילו בפרופילים האישיים ברשתות החברתיות לא תמיד ניתן להסתמך על המידע.פעמים רבות החיפוש השמי במנועי החיפוש יכול בכלל להוביל למידע על אדם אחר עם שם דומה או זהה ואז בכלל לתוצאות אין קשר למה שחיפשנו. אך גם כאשר מגיעים למידע אודות האדם הנכון, אין ערובה לאמיתותו.
בנוסף,  אין ספק שיש קסם במסתורין. הכרות דרך אתר הכרויות בנויה בהדרגה וטוב שכך. לא תמיד מומלץ להקדים את המאוחר ועדיף לשמור על הקסם ההתחלתי ולשמור את המשך ההכרות לפגישה עצמה.

  

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]