שלום, אורח


 
23/07/2014

בתקופה בה אנחנו מחפשים הכרויות, הדבר החשוב ביותר הוא לחזק את הביטחון העצמי שלנו. אין ספק כי ביטחון עצמי הוא מרכיב מרכזי ביכולת שלנו ליצור קשרים חדשים. כאשר אנו יוצאים לדייטים, חשיבות הרושם הראשוני שאנחנו מותירים היא רבה מאוד והפגנת בטחון עצמי (לא מופרזת), היא אחד הדברים המרשימים ביותר.

מחקרים הוכיחו כי מה שמפריע לאנשים להצליח בתחום ההכרויות בדרך כלל הוא חוסר ביטחון. לפעמים חוסר ביטחון נובע מביישנות, לפעמים זה פשוט אופיו של האדם, אך בכל מקרה הוא פוגע ביכולת שלו ליצור קשרים חדשים.

חשוב לזכור שכל תכונה יכולה להיות חיובית או שלילית, תלוי במידתה. התנהגות קיצונית, לכאן או לכאן, לא משרתת את המטרה של אף אדם שמחפש הכרויות. כל אחד צריך לעבוד ברמה הפסיכולוגית על תחושת הביטחון שלו ולהביא אותה לרמה שתהפוך אותו למסוגל לייצר תקשורת טובה ובריאה עם אנשים אחרים. תקשורת בה הוא יכול לחוש אמפתיה כלפי הצד השני, מבלי להתרפס. מדובר בעבודה עצמית לא פשוטה ויש אנשים שנעזרים בכלים חיצוניים כמו אימון אישי או טיפול נפשי כדי להגיע למצב זה.

 

כיצד חוסר ביטחון פוגע בהכרויות

 

אחד הדברים שהכי מושפעים מחוסר ביטחון הוא היכולת להאמין בעצמנו שמגיעה לנו אהבה אמיתית וקשר זוגי איכותי ומתמשך. כדי שאדם ירגיש נאהב, הוא צריך להאמין שהוא ראוי לכך, שיש מה לאהוב בו והרבה אנשים שנמצאים בתקופה לא קלה מאבדים את האמונה בכך.

עוד דבר שהביטחון העצמי משפיע עליו בתחום ההכרויות הוא הפחד מכישלון. אנשים שחוששים להיכשל בהכרויות מקרינים את זה החוצה ולכן יכולים לגרום להכרות לא להצליח מהתחלה. אופטימיות היא תכונה חשובה מאוד להצלחה בהכרויות וכל אחד צריך לעבוד על הרגשות החיוביים שלו בשביל זה.

בנוסף, חוסר ביטחון עצמי פוגע בהצלחה של הכרויות חדשות גם מפני שהוא בדרך כלל גורם לאדם לעטות מסכות רבות ולהיות לא אמיתי מספיק. אנשים שבטוחים בעצמם מרגישים בנוח להיות הם עצמם, בלי להתחבא מאחורי תדמית מזויפת וזה כמובן מקרין החוצה ומשדר לצד השני אותנטיות ואמינות.

לסיכום, מי שמחפש הכרויות ברצינות, צריך להיות פעיל ודינמי, לבדוק את עצמו כל הזמן ולראות כיצד הוא יכול להשתפר כדי להעלות את סיכויי ההצלחה שלו. אדם עם ביטחון עצמי הוא תמיד יותר אטרקטיבי ויותר מעניין. 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]