שלום, אורח


 
29/12/2013

ידוע כי עולם ההכרויות מתנהל כבר מזמן כמעט רק ברשת. האינטרנט הפך להיות הזירה המרכזית של כמעט כל תחום בחיינו, כך גם בתחום ההכרויות. בעבר, כאשר אתרי ההכרויות היו בתחילת דרכם, הרבה אנשים העדיפו להימנע מרישום לאתרים אלו. להכרויות באינטרנט הייתה סטיגמה שלילית בהתחלה. אנשים העדיפו "להסתדר" לבד בדרכים הישנות ולא להיחשב כמי שצריכים להיעזר בגורם חיצוני. זה נחשב למעין הודאה בכישלון.מלבד הסטיגמה החברתית, הכרויות באינטרנט נחשבו גם ללא בטוחות, כאשר מקרים של התחזות ורמאות באתרי הכרויות היו מאוד נפוצים.
עם השנים חלו שינויים רבים באינטרנט כלל ובאתרי הכרויות בפרט שגרמו לשינוי דרסטי במצב. שיפור יכולות האבטחה והסינון של אתרי הכרויות ופריחתן של הרשתות החברתיות השונות הובילו לכך שהיום קשה יותר לזייף זהויות באתרי הכרויות.
היום קל יותר לבדוק את אמיתות הזהות של בעל פרופיל באתר הכרויות. כל מה שצריך לעשות זה לערוך חיפוש בגוגל או באחת הרשתות החברתיות ולנסות לאתר את אותו אדם לפי שם, כתובת דוא"ל או פרט מזהה אחר ולברר את הפרטים הרלוונטיים לזיהויו. רק מתחזים מאוד מתוחכמים ועקביים, שמשקיעים בכך זמן רב, יכולים להמשיך לרמות היום באתרי הכרויות.

עדיין חשוב לנקוט זהירות באתרי הכרויות

יחד עם זאת, עדיין חשוב מאוד לשמור על עירנות כאשר גולשים באתרי הכרויות. על מנת לזהות רמאויות והתחזויות יש חשיבות רבה לאינטואיציה של הגולש. באתרי הכרויות נהוג לעבור לתקשורת באמצעות מערכת הודעות פנימיות באתר או דרך צ'ט באתר או באמצעים אחרים.חשוב מאוד לבדוק את העקביות של האדם אותו מכירים דרך אתר הכרויות. האם הוא עקבי בנתונים אותם הוא מוסר. הם הוא מוסר פרטים דומים בכל השיחות איתו. האם מקום העבודה שהוא מספר עליו אכן קיים. האם גילו מסתדר עם שאר הדברים שהוא מספר ועוד.חשוב להיות עירניים גם לגבי תמונות באתרי הכרויות ולא להסתנוור מיופי. הרבה רמאים וזייפנים משתמשים בתמונות של דוגמנים בפרופיל שהם פותחים באתרי הכרויות, על מנת למשוך תשומת לב לכרטיס שלהם בעזרת מראה חיצוני. חשוב להתנהג בחשדנות כלפי אנשים "יפים מדי".
כאשר מתעורר חשש לגבי זהותו של אדם שמכירים דרך אתר הכרויות חשוב לנקוט משנה זהירות במפגישם הראשונים עימו. ניתן לבקש מחברה טובה להצטרף ולשבת בצד, חשוב לדאוג להיפגש במקומות הומים ומוכרים ולא ביחידות, חשוב להגיע בכוחות עצמנו למקום המפגש שנקבע ולא לספק פרטים אישיים כמו כתובת המגורים או מקום העבודה שלנו, זאת עד לאחר ביסוס ההיכרות כמובן. 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]