שלום, אורח


 
12/11/2013

בעולם הדייטים התחרותי והבררני באמריקה, נשים וגברים עשירים מתקשים למצוא לעצמם בני זוג תואמים ואוהבים, כאלו שלא מבקשים לבלות איתם רק בשל הכסף והיוקרה. בדיוק לשם כך קיימת פטי סטנגר, שדכנית וגורו דייטינג עבור העשירים והמצליחים. פטי, יהודיה חמה, בת לדורות של נשים שדכניות שהחל עוד באירופה, מגיייסת את כוחותיה וכשרונה כדי למצוא בני זוג מתאימים עבור עשירי אמריקה המתקשים בהכרויות.

 

תוכנית הטלויזיה של פטי סטנגר

 

מידת ההצלחה והפופולריות של פטי לא פסחה על קברניטי הטלויזיה, שראו בעיסוקה של פטי הזדמנות מעולה לבניית תוכנית טלוויזיה הסובבת את עולמה, לקוחותיה וניסיונותיה למצוא אהבה למיליונרים הנרשמים במשרדה. תוכנית הריאליטי "איך לתפוס מיליונר" עלתה באפריל 2008 בערוץ 'בראבו' והפך להצלחה מיידית.
התוכנית מלווה את פטי סטנגר, העובדת ממשרדה שבלוס אנג'לס, אנשי הצוות שלה (המגייסים) והלקוחות העשירים שלה. פטי, הנקראת גם "השדכנית למיליונרים", עורכת מבחן קבלה קצר למיליונרים המבקשים להתקבל למועדון האקסלוסיבי שלה וקובעת אם יש להם תקווה למצוא בן או בת זוג, או שלא. היא לא חוסכת בביקורת כלפיי המועמדים, אך לא מוותרת על אף אדם, סקסיסט, שוביניסט או ילדותי ככל שיהיה, ומתאמצת למצוא להם בני זוג, כיוון שהיא פועלת מתוך תחושת שליחות שלכל אחד מגיעה ה"אחת" שלו.
מכיוון שהיא יודעת שאנשי העשירון העליון לא יכולים להיכנס ולהירשם לכל אתר הכרויות ופשוט לסמוך על המזל, אלא זקוקים לאמצעי סינון רציניים יותר, היא מעניקה להם את השירות הזה. לפני שהיא מפגישה בין אחד הלקוחות שלה עם בן או בת זוג אופציונלית, פטי דואגת לארגן אודישנים ושולחת את אנשי צוות המשרד שלה לחפש מועמדים פוטנציאלים ואיכותיים. זהו אחד השלבים המשעשעים בתוכנית, בו נשים צעירות ויפהפיות עומדות מולה בזו אחר זו, נבחנות על כל פרט בחייהן (מראה, עיסוק, שאיפות בחיים, תחביבים) והרבה פעמים חוטפות עקיצות על מראה זול מדי, שטחיות, או שקרים בקשר לגילן האמיתי.
לאחר שנבחרת כמות מספיקה של נשים איכותיות שתואמות את דרישת הלקוח (אך גם את הסטנדרטים של פטי), השלב הבא הוא "מיקסר", אירוע קוקטייל אינטימי בו נפגשות הבנות והמיליונר, משוחחים, מכירים ונהנים תוך לגימת שמפנייה. באמצע המפגש ולאחר ההתרשמות הראשונית נדרש המיליונר לבחור לקחת שתיים מהנשים ל"מיני דייט", שיחה קצרה אחד על אחד, שלאחריה יחליט עם מי הוא רוצה לצאת לדייט מלא. שיטת הכרויות זו מבטיחה שעד שהשניים מגיעים למפגש הם כבר יכולים להרגיש אם יש כימיה ראשונית ולפתח ניצני התרגשות לקראת המפגש הבא. השדכנית פטי מנצחת על כל המבצע הזה ודואגת לצייד את המיליונר שלה בטיפים ועצות כיצד להביא לדייט מוצלח. לעיתים היא אף תפנה אותו למטפלים מקצועיים (פסיכולוג, סקסולוגית, סטייליסט, קואצ'רים שונים) אם היא חושבת שחיזוק מסוג זה יעלה את סיכויי ההצלחה של הדייט, ובהמשך גם מציאת אהבה ושימור הקשר הזוגי.

איזה עצות מחלקת פטי? על כך בחלק השני של המאמר. 

צירוף תמונות פרטיות
[MESSAGE]
[DATE_TIME]